https://promaintlehti.fi/cialis-hinta-pfz.html
https://promaintlehti.fi/viagra-hinta-pfz.html

Alan Uutiset | 11.8.2021

Alihankinnan valmistelut käynnissä

Alihankinta- ja AlihankintaHEAT -tapahtumakokonaisuutta valmistellaan parhaillaan. Tapahtumakokonaisuus järjestetään suunnitellusti 21.-23. syyskuuta 2021 Tampereella niiden rajoitusten mukaan, jotka viranomaiset ovat asettaneet.

aa2562a3-33_3003_pieni-620x360

- Teollisuuden aloilla on patoutunutta tarvetta kasvokkain kohtaamisiin tämän virtuaalipainotteisen ajanjakson jälkeen, sillä kumppanuuksien solmiminen, kaupankäynnin tekeminen, uusimman tiedon jakaminen ja innovaatioiden esitteleminen on parasta livenä – kuten myös Alihankinta, kertoo Tampereen Messut -konserni, joka toimii tapahtuman järjestäjänä.

Tapahtumien järjestäminen vallitsevassa koronapandemiatilanteessa on mahdollista, kun tapahtumajärjestäjä noudattaa vastuullisesti kaikkia viranomaismääräyksiä ja toteuttaa kaikki toimenpiteet, jotka tapahtumille on asetettu terveysturvallisuus huomioiden.

- Kuten kaikki Tampereen Messujen tapahtumat, myös Alihankinta ja AlihankintaHEAT 2021 toteutetaan Aluehallintoviraston ja THL:n voimassa olevien terveysturvallisuustoimien, linjausten ja rajoitusten mukaisesti. Seuraamme jatkuvasti edellä mainittujen tahojen määräyksiä ja suosituksia, ja otamme ajankohtaisesti huomioon kaikki yleisötapahtumia koskevat toimenpiteet, Tampereen Messut tiedottaa.

Datasta bisnestä – älykkäästi, turvallisesti ja tuottavasti

Alihankinnan ja AlihankintaHEATin viime vuoden teema Datasta bisnestä säilyy tapahtumassa myös tänä vuonna. Teemaa käsiteltiin loppuvuoden virtuaalitapahtumassa, johon tuhannesta näytteilleasettajasta osallistui 250. 

Teemaa nostetaan esille kolmesta näkökulmasta, jotka ovat älykäs teollisuus, turvallisuus ja tuottavuus.

Tilaisuus toteutetaan hybridinä eli fyysisen ja virtuaalisen tapahtuman yhdistelmänä. Tämä tarkoittaa lähinnä Datasta bisnestä -teeman ja muun ohjelmasisällön nostamista esille myös verkossa. Kohtaamiset ja kontaktit antavat puolestaan merkittävän syyn lähteä live-tapahtumaan.

– Alihankinta toteutetaan hybriditapahtumana, jossa teemaa ja ohjelmaa nostetaan osittain myös verkkoon, mutta varsinainen verkostoituminen ja kontaktien hankkiminen keskitetään messuhalleihin. Live-tapahtuman tunnelma ja ainutlaatuiset kohtaamiset ovat kantaneet Alihankintaa jo yli 30 vuotta, joten kaikkea hyvää ei kannata muuttaa vallan virtuaaliseksi. Hybridi mahdollistaa kuitenkin osallistumisen tapahtumaan myös kansainvälisesti, mikäli matkustusrajoitukset syksyllä jatkuvat, Alihankinta-messuista vastaava markkinointi- ja viestintäjohtaja Tanja Järvensivu Tampereen Messut -konsernista sanoo.

Uusimmat artikkelit

14.5.2025 | Alan Uutiset

Prysmianin käyttöön vihitty 185-metrinen kaapelitorni on Suomen korkein rakennus

Yritys on tehnnyt suuria investointeja tehtaaseen, ja odottaa suurjännitekaapeleiden globaalin markkinan kasvun kiihtyvän edelleen.

Rail Baltica -ratatyömaalla hyödynnetään suomalaista 3D-koneohjausjärjestelmää

Täysin digitalisoidussa mallipohjaisessa rakentamisessa työtä voivat tehdä yhdessä reaaliaikaisesti infrasuunnittelija, työkoneenkuljettaja, työmaapäällikkö ja projektinjohto.

Suomen ja Viron välisen EstLink 2 -yhteyden korjaustyöt alkavat toukokuussa

Merenpohjaan asennetaan uutta kaapelia noin kilometrin verran. Sähkönsiirtoyhteyden odotetaan palaavan kaupalliseen käyttöön heinäkuun puolivälissä.

Kemikaalit aiheuttavat paljon vakavia työtapaturmia – laiminlyönnit voivat johtaa rikosseuraamuksiin

”Työpaikoilla käytetään paljon vaarallisia kemikaaleja huolimattomasti. Valitettavasti monet työnantajat eivät tunnista kemiallisten tekijöiden aiheuttamaa vaaraa omalla työpaikallaan”, työsuojelutarkastaja Mikko Järvenreuna toteaa.

Gasumin biokaasu pienentää Metsä Groupin valmistaman kartongin hiilijalanjälkeä

Vähäpäästöisiä kartonkeja haluavat asiakkaat ovat tyypillisesti suuria toimijoita, joilla on tiukat kestävyystavoitteet.

10.3.2025 | Kumppaniartikkeli

Sulzerin innovatiiviset ratkaisut vedenkäsittelyyn ja pumppaamiseen

Sulzer on yksi Suomen johtavista vedenkäsittelyn ja pumppausteknologian toimijoista. Yhtiön panostukset kotimaisuuteen, kestävään kehitykseen, kokonaisratkaisuihin ja asiakaspalveluun tekevät siitä luotettavan kumppanin sekä kunnallisille että teollisille toimijoille.

30.1.2025 | Tutkimus ja koulutus

VTT:n uusi valmennusohjelma auttaa suomalaisyrityksiä puolustusteollisuuden markkinoille

VTT käynnistää maksuttoman valmennusohjelman kaksikäyttöteknologiasta. Puolustusmarkkinat kiinnostavat, mutta yritysten on vaikea tunnistaa osaamista. Siviiliteknologiakin voi soveltua puolustuskäyttöön.