https://promaintlehti.fi/cialis-hinta-pfz.html
https://promaintlehti.fi/viagra-hinta-pfz.html

Alan Uutiset | 17.5.2016

Fastems ulkoistaa teknisen dokumentonnin Etteplanille

Tuotantotekniikan automaatioratkaisuja tarjoava yritys Fastems siirtää kaikki teknisen dokumentoinnin toimintonsa, mukaan lukien käännöstyöt, Etteplanille 1.6.2016 alkaen.

Osana ulkoistussopimusta Fastemsin kaksi teknisen dokumentoinnin asiantuntijaa siirtyy Etteplaniin niin sanottuina vanhoina työntekijöinä. Sopimus kattaa uutena myös varaosadokumentoinnin.

Teknisellä dokumentoinnilla tarkoitetaan tuotteen koko elinkaaren aikaista teknistä tietoa, jota hyödynnetään esimerkiksi tuotekehityksessä, markkinoinnissa sekä huolto- ja kunnossapitotehtävissä. Kone- ja laitevalmistajien vaatimukset teknisen dokumentoinnin laadulle ja digitalisoinnille ovat kasvaneet yhtiöiden huoltoliiketoiminnan merkityksen myötä.

- Yhteistyömme Etteplanin kanssa takaa meille markkinoiden kehittyneimmät ratkaisut teknisessä dokumentoinnissa. Tavoitteenamme on hyödyntää Etteplanin tarjoamia digitaalisia ratkaisuja teknisessä dokumentoinnissa. Yhteistyö mahdollistaa niin työntekijöillemme kuin myös molemmille sopimuspuolille parhaimmat kehitysmahdollisuudet Fastems Oy Ab:n toimitusjohtaja Tomas Hedenborg kertoo.

www.fastems.com

Uusimmat artikkelit

Työturvallisuusrikoksesta ja ympäristön törkeästä turmelemisesta ehdollista vankeutta

Etelä-Pohjanmaan käräjäoikeus tuomitsi kauhavalaisen yrityksen törkeästä ympäristön turmelemisesta ja työturvallisuusrikoksesta yhteisösakkoon ja rikoshyödyn menettämiseen. Laiminlyönnit paljastuivat työsuojelutarkastuksessa.

17.6.2025 | Alan Uutiset

NRC Group kunnossapitäjäksi Riihimäki–Kokkola-rataosuudelle

NRC Group on valittu Riihimäen ja Kokkolan välisen rautatien radan ja turvalaitteiden kunnossapitäjäksi vuosille 2026–2030.

HSY uusi laitos jalostaa biojätteen lannoitteeksi pelloille

Biojätteen käsittelyssä siirrytään tehokkaampaan tapaan hyödyntää pääkaupunkiseudulla ja Kirkkonummella kerättyä biojätettä.

Tekoäly torjuu törmäykset – sensorijärjestelmä saa junan pysähtymään ajoissa norsunkin edessä

VTT:n kehittämää sensorijärjestelmää on testattu Intiassa. Se estää liikenneonnettomuuksia ja parantaa kaivosteollisuuden tuottavuutta.

Aalto-yliopistosta valmistuu avoimen automaation osaajia

"Oppiminen on sujunut parhaiten silloin, kun opiskelijoilla ei ole ennakko-oletuksia oikeasta tai väärästä tavasta tehdä automaatiota," tekniikan professori Valeriy Vyatkin toteaa. 

Rail Baltica -ratatyömaalla hyödynnetään suomalaista 3D-koneohjausjärjestelmää

Täysin digitalisoidussa mallipohjaisessa rakentamisessa työtä voivat tehdä yhdessä reaaliaikaisesti infrasuunnittelija, työkoneenkuljettaja, työmaapäällikkö ja projektinjohto.

10.3.2025 | Kumppaniartikkeli

Sulzerin innovatiiviset ratkaisut vedenkäsittelyyn ja pumppaamiseen

Sulzer on yksi Suomen johtavista vedenkäsittelyn ja pumppausteknologian toimijoista. Yhtiön panostukset kotimaisuuteen, kestävään kehitykseen, kokonaisratkaisuihin ja asiakaspalveluun tekevät siitä luotettavan kumppanin sekä kunnallisille että teollisille toimijoille.