https://promaintlehti.fi/cialis-hinta-pfz.html
https://promaintlehti.fi/viagra-hinta-pfz.html

Alan Uutiset | 14.6.2018

Quant ostaa suomalaisen teollisuuden kunnossapitopalveluyhtiö Sataservice Oy:n

Globaali johtava kunnossapitopalveluyhtiö Quant on ostanut suomalaisen Sataservice Oy:n koko osakekannan. Sataservice Oy on johtava kunnossapidon palveluyritys Suomen länsi- ja etelärannikolla, ja sillä on merkittävä asema kasvavalla elintarviketoimialalla. Liiketoimintakauppa vahvistaa huomattavasti Quantin markkina-asemaa Suomessa ja Pohjoismaissa.

sataservice

- Yrityskauppa yhdistää Sataservicen ketteryyden ja asiakaslähtöisen palvelustrategian Quantin joustavaan liiketoimintamalliin ja vahvaan digitalisaatiota hyödyntävään palvelutarjoamaan. Nämä luovat erinomaisen pohjan operatiiviselle tehokkuudelle, houkuttelevan työpaikan kunnossapidon ammattilaisille sekä toimivaa huippuosaamista asiakkaille. Sataservicen markkina-asema useilla teollisuudenaloilla, etenkin elintarviketeollisuudessa, vahvistaa Quantin kasvumahdollisuuksia sekä lisää yhtiön osaamista ja referenssejä, kertoo Sataservcie lehdistötiedotteessa.

Sataservicen asiakkaisiin kuuluu kotimaisia ja kansainvälisiä elintarvike- ja teknologiateollisuuden yrityksiä. Yhtiö on viimeisten 12 kuukauden aikana yhtiö on tehnyt yli 40 miljoonan euron liikevaihdon reilun 400 henkilön organisaatiollaan ja yli 14 asiakaskohteellaan Länsi- ja Etelä-Suomessa. 

Kaupan myötä Sataservicen operatiivinen organisaatio ja johto siirtyvät Quantille.,Samalla Sataservicen toimitusjohtaja Thomas Luther siirtyy Quantin Suomen ja Baltian toimintojen operatiiviseksi johtajaksi. 

– Vuonna 2018 olemme keskittyneet asiakasarvon tuottamiseen sekä kannattavaan kasvuun. Sataservice erinomaisesti johdetuilla ja toimivilla yksiköillään sopii täydellisesti Quantin strategiaan, jossa myös korostuvat operatiivinen tehokkuus ja kasvu. Näen, että liiketoimintakauppa parantaa kilpailuasemaamme Pohjoismaisilla kunnossapitomarkkinoilla yritysten liiketoimintakulttuurin vahvuuksien, asiakaslähtöisyyden ja operatiivisen tekemisen tehokkuuden, yhdistyessä. Quant tuo yhtiöön vakaan kasvualustan ja digitaalisten työkalujen tarjoaman Sataservicen yrittäjämäisen hengen ja tunnetun asiakastyytyväisyyden rinnalle, kertoo Olof Sand, President ja CEO, Quant AB.

Nina Garlo-Melkas

Uusimmat artikkelit

Olkiluoto 2 palaa sähköntuotantoon vasta toukokuussa

Olkiluoto 2 -laitosyksikön sähköntuotanto keskeytettiin tiistaina 15. huhtikuuta turbiinilaitoksen generaattorilla havaitun kosteuden nousun vuoksi. OL2:n generaattorin roottori vaihdetaan vararoottoriin.

10.4.2025 | Alan Uutiset

VTT ja LUT-yliopisto löysivät keinoja jalostaa metsäteollisuuden hiilidioksidipäästöt muovin raaka-aineeksi

Forest CUMP -tutkimusprojektissa selvitettiin, miten metsäteollisuudesta ja jätteenpoltosta syntyvää biopohjaista hiilidioksidia otetaan talteen ja muunnetaan korkean jalostusasteen tuotteiksi, kuten muovien raaka-aineiksi eteeniksi ja propeeniksi.

Wärtsilä laajentaa teknologiakeskus Sustainable Technology Hubia Vaasassa

Wärtsilän 50 miljoonan euron investointi nopeuttaa tulevaisuuden polttoaineratkaisujen tuotantoa ja tuotekehitystä sekä uusien tuotteiden tuomista markkinoille.

10.3.2025 | Kumppaniartikkeli

Sulzerin innovatiiviset ratkaisut vedenkäsittelyyn ja pumppaamiseen

Sulzer on yksi Suomen johtavista vedenkäsittelyn ja pumppausteknologian toimijoista. Yhtiön panostukset kotimaisuuteen, kestävään kehitykseen, kokonaisratkaisuihin ja asiakaspalveluun tekevät siitä luotettavan kumppanin sekä kunnallisille että teollisille toimijoille.

Olkiluodon vuosihuollot käynnistyvät

Ensimmäisenä alkaa Olkiluoto 3:n vuosihuolto, jossa laitos valmistellaan tulevalle, pidempikestoiselle 18 kuukauden käyttöjaksolle. Suunniteltuun huoltokokonaisuuteen sisältyy noin 1700 erillistä työtä sekä 5000 työvaihetta.

30.1.2025 | Tutkimus ja koulutus

VTT:n uusi valmennusohjelma auttaa suomalaisyrityksiä puolustusteollisuuden markkinoille

VTT käynnistää maksuttoman valmennusohjelman kaksikäyttöteknologiasta. Puolustusmarkkinat kiinnostavat, mutta yritysten on vaikea tunnistaa osaamista. Siviiliteknologiakin voi soveltua puolustuskäyttöön.

Vakava työtapaturma johti korvauksiin – alihankintasopimus ei vapauttanut vastuista

Hovioikeus piti voimassa tuomiot työturvallisuusrikoksesta. Tamperelaisen jätealan yrityksen toimitusjohtaja että työnjohtaja saivat sakkotuomiot, ja yritys tuomittiin yhteisösakkoon.