https://promaintlehti.fi/cialis-hinta-pfz.html
https://promaintlehti.fi/viagra-hinta-pfz.html

Vaasalainen Wapice Oy tarjoaa matkalipun teollisen internetin maailmaan

Vaasalainen teollisuuden ohjelmistotalo Wapice Oy edistää asiakkaidensa kilpailukykyä kaikilla toiminnan aloilla hyödyntämällä uusinta tietotekniikkaa ja innovaatioita. Yhtiön uusin keihäänkärkituote on markkinoiden helpoin, nopein ja konfiguroitavin IoT-Ticket-käyttöliittymä, johon voidaan liittää helposti myös kolmannen osapuolen järjestelmiä.

iot_ticket

Wapicen IoT-Ticket on osa kustannustehokasta teollista Internetiä (Internet of Things). Se yhdistää yrityksen koneet ja laitteet internetiin ja luo uusia, innovatiivisia liiketoimintamahdollisuuksia teollisuusyrityksille.

Käyttöliittymää on kehitetty vuodesta 2005 alkaen.

– Kymmenen vuoden tuotekehitystyön tavoitteena on ollut markkinoiden helpoin käyttöliittymä, jonka kuka tahansa voi ottaa käyttöön ja muuttaa haluamakseen ilman ohjelmointia, kertoo Wapicen toimitusjohtaja Pasi Tuominen.

IoT-Ticket etähallinta- ja raportointijärjestelmä mahdollistaa IoT-palvelujen käyttöönoton kustannustehokkaasti eri teollisuuden aloilla ja käyttötarkoituksissa.

– IoT-Ticket yhdistettynä asiakkaan tai meidän toimittamiin elektroniikkajärjestelmiin luo toimivan IoT-järjestelmän, jonka rajapinnat on optimoitu teollisuuden tarvitsemiin väyläliitäntöihin, business intelligence -ratkaisuihin ja REST-API-rajapintoihin. Järjestelmää voidaan käyttää myös tavallisella älypuhelimella, Tuominen havainnollistaa.

Tavoitteenamme on luoda IoT-maailman toimijoiden välille ekosysteemi, jossa eri osapuolet voivat hyötyä toisistaan helppokäyttöisen ja näyttävän käyttöliittymän avulla.

– Tavoitteenamme on luoda IoT-maailman toimijoiden välille ekosysteemi, jossa eri osapuolet voivat hyötyä toisistaan helppokäyttöisen ja näyttävän käyttöliittymän avulla. Big Datan ansiosta myös suurten tietomäärien analysointi on helpompaa kuin aikaisemmin. IoT- Ticket on matkalippu IoT-maailmaan; se on kokoelma yhteen liitettyjä palveluja, joilla asiakas saa tarvitsemansa kokonaisuuden haltuunsa.

Vuonna 1999 perustettu Wapice rakentaa Suomessa 270 ohjelmoijan voimin globaaleille vientivetoisille teollisuusyrityksille niiden suorituskykyä ja liiketoimintaa edistäviä ohjelmistoratkaisuja. Yhtiön palvelut ulottuvat elektroniikka- ja ohjelmistosuunnittelusta teollisuuden business data -ratkaisuihin saakka. Lokaalit ja globaalit käyttöliittymät toimivat sekä pilvipalveluissa että webhotelleissa.

– Panostamme paljon jatkuvaan uusiutumiseen, tuotekehitykseen ja uuden teknologian käyttöönottoon. Pyrimme katsomaan asiakkaan liiketoimintaa kokonaisuutena ja tarjoamaan heille kokonaisratkaisuja, joilla parantaa heidän suoritus- ja kilpailukykyään. Se edellyttää meitä testausjärjestelmien kehittämistä ja osaamisen jatkuvaa päivittämistä. Kaikki turha toiminta on pyritty minimoimaan. Esimerkiksi tuotekehitystyö on upotettu kustannustehokkaasti projektimalliimme, Tuominen havainnollistaa.

Lisätietoa: www.wapice.com

Uusimmat artikkelit

13.3.2025 | Alan Uutiset

Financial Times listasi Kempowerin Euroopan kahdeksanneksi nopeimmin kasvavaksi yritykseksi

FT1000-lista kokoaa yhteen tuhat Euroopan nopeimmin kasvavaa yritystä. Kempower on ainoa pohjoismainen yritys kymmenen parhaan joukossa.

Anoran Koskenkorvan tehdas siirtyy kohti hiilineutraaliutta

Alkoholiyhtiö Anora investoi uuteen biomassakattilaan Koskenkorvan tislaamollaan. Tavoitteena on, että tislaamo voi siirtyä täysin uusiutuviin polttoaineisiin ensi vuoden aikana. 

10.3.2025 | Kumppaniartikkeli

Sulzerin innovatiiviset ratkaisut vedenkäsittelyyn ja pumppaamiseen

Sulzer on yksi Suomen johtavista vedenkäsittelyn ja pumppausteknologian toimijoista. Yhtiön panostukset kotimaisuuteen, kestävään kehitykseen, kokonaisratkaisuihin ja asiakaspalveluun tekevät siitä luotettavan kumppanin sekä kunnallisille että teollisille toimijoille.

Olkiluodon vuosihuollot käynnistyvät

Ensimmäisenä alkaa Olkiluoto 3:n vuosihuolto, jossa laitos valmistellaan tulevalle, pidempikestoiselle 18 kuukauden käyttöjaksolle. Suunniteltuun huoltokokonaisuuteen sisältyy noin 1700 erillistä työtä sekä 5000 työvaihetta.

30.1.2025 | Tutkimus ja koulutus

VTT:n uusi valmennusohjelma auttaa suomalaisyrityksiä puolustusteollisuuden markkinoille

VTT käynnistää maksuttoman valmennusohjelman kaksikäyttöteknologiasta. Puolustusmarkkinat kiinnostavat, mutta yritysten on vaikea tunnistaa osaamista. Siviiliteknologiakin voi soveltua puolustuskäyttöön.

Vakava työtapaturma johti korvauksiin – alihankintasopimus ei vapauttanut vastuista

Hovioikeus piti voimassa tuomiot työturvallisuusrikoksesta. Tamperelaisen jätealan yrityksen toimitusjohtaja että työnjohtaja saivat sakkotuomiot, ja yritys tuomittiin yhteisösakkoon.

Vesilaitosyhdistyksen Kalkkikivialkalointiopas on päivitetty ajantasalle

Päivitettyyn oppaaseen on kerätty käyttökokemuksia vedenkäsittelylaitoksilta ja uutta tietoa muun muassa kalkkikivialkaloinnin hiilijalanjälkeen, huoltovarmuuteen ja turvallisuuteen liittyen.