https://promaintlehti.fi/cialis-hinta-pfz.html
https://promaintlehti.fi/viagra-hinta-pfz.html

« 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 ... 169 »

11.11.2015 | Alan Uutiset

Germanischer Lloyd sertifioi testausmenetelmän vierintälaakereiden eliniän laskemiseksi

Germanischer Lloyd (GL) on myöntänyt Schaefflerille sertifikaatin Assessment of the method to investigate rolling bearing rating life. Tämä on ensimmäinen kerta, kun kokonainen kattava menetelmä on sertifioitu. Aiemmin jokainen elinikään vaikuttava kerroin on jouduttu sertifioimaan erikseen. Uusi menetelmä kuvaa kaikki laskenta- ja testausprosessit, joita tarvitaan jokaisen laakerin elinikään vaikuttavan parametrin määrittämiseen.

11.11.2015 | Alan Uutiset

Honeywellin Otter Active -turvajalkineet tarjoavat käyttömukavuutta, pitoa ja parempaa tasapainoa

Honeywell lanseeraa Otter Active -turvakenkävalikoiman, joka soveltuu liukastumista ja kaatumista ehkäisevän innovatiivisen pohjateknologiansa ansiosta etenkin logistiikan, kuljetuksen ja autoalan tehtävissä työskenteleville.

10.11.2015 | Alan Uutiset

Kari Komoselle Elämäntyö-palkinto

International society of Engineering Asset Management  (ISEAM) on luovuttanut 2015 ISEAM Lifetime Achievement Awardin (Elämäntyö-palkinnon) FT Kari Komoselle tunnustuksena hänen erinomaisesta panoksestaan fyysisen omaisuuden hallinnan alueella (Engineering Asset Management). Palkinnon ojensi australialainen järjestön puheenjohtaja professori Joe Matthew WCEAM 2015 kongressin juhla-illallisen aikana Tampere-talossa syyskuun lopussa. Tämän palkinnon seurauksena Kari Komoselle myönnettiin myös yhdistyksen kunniajäsenyys. Edellisen kerran palkinto myönnettiin kanadalaiselle professorille Andrew Jardinelle

10.11.2015 | Alan Uutiset

Solita avaa Th!nk Labin uusien teknologioiden testaukseen

Digitaalisen liiketoiminnan asiantuntijayritys Solita avaa asiakkaidensa käyttöön Th!nk Labin, jossa on mahdollista tutustua uusiin teknologioihin, niiden käyttöön sekä uudenlaisten toimintojen innovointiin. Solita Th!nk Lab kutsuu suomalaisyritykset innostumaan uusista teknologioista ja tarttumaan niihin rohkeasti kokeilukulttuurin hengessä.

10.11.2015 | Alan Uutiset

Enää alle puoli vuotta SQL Server 2005 –tukea

SQL server 2005:n tuki päättyy kaikille versiolle 12.4.2016 osana tuotteen tavanomaista elinkaarikäytäntöä. Yrityksillä on nyt kuusi kuukautta aikaa päivittää vanhentuvat järjestelmänsä.

10.11.2015 | Alan Uutiset

Putkistojen kannatukseen on julkaistu PSK-käsikirja

Kesällä 2014 valmistuivat uudet PSK-kannakkeet 48 erillisenä standardina, jotka korvasivat samaan aikaan kumotut SFS-standardit. Ylimenoaikaa vanhojen ja uusien kannakkeiden kanssa on kulunut jo yli vuosi ja nyt SFS-kannakkeet alkavat jäämään pois suunnitelmista. Silloin jo kaivattiin kannakekäsikirjaa, eikä digitalisaatio ole tarvetta vähentänyt. Nyt niistä on ilmestynyt PSK-käsikirja.

10.11.2015 | Alan Uutiset

Käyttövarmuuden ammattilaiset koossa jo kymmenettä kertaa

SKF käyttövarmuuspäivät keräsi jälleen kunnossapitoon ja käyttövarmuuteen vihkiytyneet ammattilaiset yhteen. Helsingissä 7.-8.10 järjestettyyn seminaariin osallistui yli 50 henkilöä.